Klony naše justičné

Autor: Tibor Bacsó | 11.4.2013 o 19:54 | (upravené 16.4.2013 o 17:16) Karma článku: 8,87 | Prečítané:  308x

Závislí aj nezávislí ekonómovia sa predháňajú v riešeniach zlepšeniach nášho HDP, stavu nezamestnanosti a podobne, pričom si asi dostatočne neuvedomujú, že bez funkčného súdneho systému sa jednoducho žiadne ekonomické zázraky nemôžu udiať.

Hlavný veliteľ justície sa priamo v telke rozdrapuje, háji nezávislosť jeho súdnictva a svoje odškodné (tu a tu). Popri tom kamaráti z Bonáno baru  sa veselo súdia o ťažké prachy (atrapou však nie je ten samopal, ale samotná žaloba).

To všetko a mnohé ďalšie s ľahkosťou bytia, s lahodným úsmevom na perách. Veď ich spravodlivosť bude nastolená „biele na čiernom" v rozhodnutí nezávislého súdu.

Áno, súdny systém nefunguje, čo v podstate potvrdil aj premiér tejto republiky (tutu).

Okrídlené „všetko je o ľudoch" tu platí dvojnásobne. Uvedomme si, že ľudia, ktorí sú do tohto justičného systému vyberaní tu nie sú na tri, štyri roky ale aspoň na dvadsať, tridsať rokov, jednu generáciu.

Vo funkcii, ktorú zastávajú, prežijú vládu červených, modrých a ešte neviem akých farebných, no pri pohľade na to nie „akí", ale „čí" ľudia sú za sudcov vyberaní (napríklad tu) sa cítim podobne ako moji predkovia v časoch normalizácie a nomenklatúrnych k(v)ádrov.

Súčasného predsedu Najvyššieho súdu som považoval za posledný pozostatok mečiarizmu s naivnou predstavou, že raz sa táto éra skončí, no mýlil som sa, pretože nám tu zanechá dedičstvo...novú generáciu svojich klonov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Policajti si pri Bašternákovi nerozumeli. Kauzu Náš človek uzavreli

Výsledkom je, že k ovplyvňovaniu nedošlo.

EKONOMIKA

Štát asi rozšíri diaľnicu na Trnavu na osem pruhov, potrebuje stovky miliónov

Má sa začať už na budúci rok v októbri.


Už ste čítali?