Divy košického Juhu

Autor: Tibor Bacsó | 23.4.2014 o 8:06 | Karma článku: 7,84 | Prečítané:  791x

Do portfólia košickej mestskej časti Juh patrí aj Miestny podnik služieb, ku ktorému sa v len v apríli tohto roku viažu dva zaujímavé a doposiaľ nevyriešené  divy (nechcem ich nazývať kauzami).

Div prvý:

Vraví sa, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. O tom je aj prípad vyhodeného Miroslava Michalusa, exriaditeľa Miestneho podniku služieb v mestskej časti Košice Juh. (článok: S firmou košickej mestskej časti sa jej bývalý šéf súdi už tri roky)

Za 19 odpracovaných rokov 5-minútový „vyhadzov" - z dôvodu údajne neplatnej pracovnej zmluvy, plus (zrejme ako „bonus") tri roky sa ťahajúci súdny spor.

Zaujímavá je reakcia najlepšie plateného košického starostu Jaroslava Hlinku, s príjmom 3 758 € mesačne. Necíti žiadnu zodpovednosť za vzniknutý problém. Akoby si ani nevšimol 19 odpracovaných rokov...

Nehľadám paralelu s mediálne známym prípadom prepusteného učiteľa Ota Žarnaya, ktorý bol vyhodený z práce, pretože sa ozval a poukázal na nehospodárne nakladanie s peniazmi školy. No aj tento prípad  poukazuje na praktiky a spôsoby konania zodpovedných.

Div druhý:

Kúpalisko Triton, opäť v pôsobnosti mestskej časti Juh.

Najprv bolo (je?) ponechané svojmu osudu a schátra do takého technického stavu, ktorý neumožňuje jeho prevádzku. Potom  sa z novín dozvedáme, že už sa na spojazdnení kúpaliska pracuje a zákazku z dôvodov časovej tiesne získala istá firma bez verejnej súťaže (článok: Kúpalisko Triton už opravujú, ale peniaze ešte neschválili).

Scenár dôverne poznáme. Jeden ukazuje na druhého. Mesto verzus mestská časť resp. jej starosta, ktorý opäť za nič nemôže. Podľa informácií z tlače „južania" žiadali o peniaze už v máji 2013. Mesto kontruje, že žiadosť bola predložená až v novembri 2013. Je snáď rozdiel medzi májom alebo novembrom 2013?

Jedno je isté. Ten náš Triton nechátra posledný polrok, rok alebo dva roky. Čo doteraz urobili zodpovední, napríklad od ich zvolenia v roku 2010? Či treba šiť veci na poslednú chvíľu horúcou ihlou a zadávať napríklad zákazky z dôvodu časovej tiesne bez verejnej súťaže?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: V Bratislave sa opäť protestuje proti korupcii

Organizátori na protikorupčný protest pozvali aj premiéra Roberta Fica.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?