Divy košického Juhu 2 - voľné pokračovanie

Autor: Tibor Bacsó | 14.7.2014 o 8:06 | Karma článku: 4,70 | Prečítané:  1129x

Bývalý konateľ Miestneho podniku služieb Mestskej časti Juh v Košiciach uspel so žalobou a právoplatne vyhral súdny spor s touto firmou mestskej časti (článok: Firmu košického Juhu porazil na súde jej bývalý šéf).

No, je to také príznačné. Vyhodenie zamestnanca trvá päť minút (článok: Divy košického Juhu). Domáhanie sa pravdy za nespravodlivosť trvá tri roky. Ale o súdnictve to tentokrát nie je.

Tri roky však trvalo starostovi Hlinkovi pochopiť, že v danom spore bude mestská časť ťahať pravdepodobne za kratší koniec. Už tradične si zvolil pasívny prístup (mŕtveho chrobáka). Veď ako by mohol starosta cítiť  zodpovednosť za vzniknutý problém. Je to predsa vecou Miestneho podniku služieb a jeho konateľa. Darmo, že namietané pracovnoprávne zmluvy alebo listiny vydával a podpisoval ten istý starosta.

Po rozhodnutí súdu teraz starosta sľubuje, že „Po doručení a oboznámení sa s rozsudkom budem iniciovať stretnutie všetkých zúčastnených strán za účelom nájdenia kompromisného riešenia a možnosti ukončenia sporu dohodou.“

Aké ukončenie sporu dohodou? Po verdikte súdu, s krížikom po funuse?

Budíček!?

Snáď bolo na to potrebné myslieť pred rozhodnutím, nie? Aspoň vyvinúť snahu o zmiernenie negatívnych dopadov pre rozpočet mestskej časti, pretože taktika „kto nič neurobí, nič nepokazí“ sa nie vždy osvedčí.

Peniaze sa tak, či tak rozkotúľajú. Samozrejme nepôjdu z platu najlepšie plateného košického starostu (článok: Rebríček platov starostov v Košiciach).

Tradične pôjdu z vreciek všetkých nás. Tak, ďakujem pekne...zase...

Máme skoro 25 rokov po novembri 89, no niekedy mám pocit, že v hlavách niektorých ľudí sa nič nezmenilo. Časy sa však zmenili. V samospráve už nestačia len ľudia, čo nič nepokazia. Dnes sa samospráva musí postarať o seba sama a ako sa jej bude dariť, záleží len na nej. Preto treba vyvetrať a odstrániť z hláv ľudí tú zotrvačnosť. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: V Bratislave sa opäť protestuje proti korupcii

Organizátori na protikorupčný protest pozvali aj premiéra Roberta Fica.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?